Sepetiniz boş...
GİRİŞ YAP
İLAN VER

Çekilişli Sistem

ÇEKİLİŞLİ SİSTEM

Halk arasında, genelde bayanların yaptığı “altın günlerine” benzer bir sistemdir. Ev, Araba yada yatırım yapmak isteyen kişiler arasında (10,...20,...50,...100.,..150,... veya 200,... kişilik) gruplar oluşturulur. Grup üyelerinin ödedikleri taksitlerle her ay bir konut, araç yada yatırım bedeli birikir. https://www.cekilisyap.com/hizli-cekilis sitesi üzerinden yapılan kura ile sırayla her ay bir üyenin konut bedelinin teslimatı gerçekleşir. Yapılan bu çekilişler sitemiz ve sitemizin Facebook sayfası üzerinden canlı yayınlanır.

Ev veya Araba sahibi olmak isteyen kişi dilerse peşinat vererek ya da vermeden başlangıç yapabilir. Çekilişli sistemde Vade Ortası ve Peşinatlı sistemden farklı olarak ilk aylarda konut alma imkânımız vardır. Gruptaki kişi sayısı aynı zamanda vadeyi ifade ettiği için, verilecek peşinat taksit miktarını da belirleyecektir. Peşinat verenlerin bir diğer avantajı ise vermeyenlere göre çekilişe girme süresinin daha kısa olması ve daha erken ev sahibi olabilmeleridir.
Çekilişli sistemde evini erken alan üyelerin taksitleri bir miktar artırılarak vade sonuna kadar sabitlenir. Bu artış tutarı evini daha geç alanların taksitlerinden kira desteği olarak düşülür ve daha az taksit ödemeleri sağlanır.

Evini erken alanın avantajı artık kira ödemeden kendi evinin ödemelerini yapmasıdır. Geç alanın avantajı ise almış olduğu kira desteği ile evini erken alana göre daha ucuza mal etmesidir.

Teslim zamanı henüz gelmeyen kişi dilerse konut bedelini ya da taksit tutarını azaltabilir ya da artırabilir.

Teslimat tarihine ulaşıncaya kadar taksit öderken geçici sıkıntılar yaşayan kişi taksitlerini dondurma imkânına da sahiptir.

Çekilişli Sistem Örnek Ödeme Tablosu
TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ
100,000 TL
 
TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ
100,000 TL
Evin Değeri
100,000 TL
 
Evin Değeri
100,000 TL
Peşinat
0 TL
 
Peşinat
10,000 TL
Gruptaki Kişi Sayısı
100 TL
 
Gruptaki Kişi Sayısı
100 TL
İlk Taksit
1,000 TL
 
İlk Taksit
900 TL
Teslim Sonrası Taksit
1,370 TL
 
Teslim Sonrası Taksit
1,233 TL
Evin Teslim Alındığı Ay
9-52 Çekiliş
 
Evin Teslim Alındığı Ay
1-45 Çekiliş
Toplam Taksit Sayısı
100 Ay
 
Toplam Taksit Sayısı
100 Ay
Organizasyon Ücreti
5,100 TL
 
Organizasyon Ücreti
4,750 TL
Toplam Maliyet - İlk Teslim *
138,482 TL
 
Toplam Maliyet - İlk Teslim *
137,717 TL
Toplam Maliyet - Son Teslim *
115,985 TL
 
Toplam Maliyet - Son Teslim *
117,198 TL
* Toplam maliyetlere organizasyon ücreti ve varsa peşinat dahildir.
 
* Toplam maliyetlere organizasyon ücreti ve varsa peşinat dahildir.

 

Çekilişli Sistemde Barter yada Takas Kullanımı

Çekilişli sistemde Barter uygulaması; Uygulama şekil açısından nakitte olduğu gibidir. Sistemimizde, her üyenin nakit ve Barter hesabı bulunmaktadır.

Nakit hesabının içeriğinde; yapmış olduğu Nakit, Havale, Kredi kartı, Banka Çeki, Havale, Kredi kartı ödemeleri ve yapmış olduğu satışların nakit bakiyesi bulunmaktadır.

Banka Çeki'nin vadesi çekiliş süresinden önce olmalıdır.

Barter hesabının içeriğinde ise satmış olduğu ürün yada hizmetlerin Barter bedeli ve ürün teminatı vasıtası ile elde ettiği Barter tutarı bulunmaktadır.

Tüm üyeler bu bakiyeler ile çekilişli sisteme katılabildiği TAKAS sistemi ile de çekilişe katılabilmektedir. Nasıl?

Üye; elinde bulunan ürün yada hizmeti sunar. katıldığı organizasyon süresi boyunca çekiliş kendine çıkana kadar bu ürün yada hizmeti talep eden biri olursa, satış bedeli üzerinden ödeme olarak kabul edilir.

Bu sayede çekilişli sisteme sunduğunuz Muhasebe, avukatlık, danışmanlık vb. hizmetler ile girebildiğiniz gibi sattığınız çiçek, hediyelik eşya vb. ürünler ile de girebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Çekilişli sistemin avantajları nelerdir?

Uyguladığımız çekilişli sistem ile oluşturulan gruplarda erken tarihlerde ev sahibi olma fırsatı imkanı var. Konut grupları vadelere göre belirlenmiş olup, ödeme seçeneklerine göre alternatif gruplar mevcuttur. Vadesini kısaltmak ya da uzatmak isteyen müşterilerimiz teslim tarihi belirlenmeden gruplar arasında geçiş yapabilir. Müşterimiz dilerse konut bedelini artırabilir ya da azaltabilir.

Çekilişli konut grupları nasıl oluşturuluyor?

İştirakçilerin ödeme gücüne göre 10,...20,...50,...100.,..150,... veya 200,... kişilik gruplar mevcuttur. Kişi sayısı aynı zamanda vadeyi ifade etmektedir. Her bir konut grubuna dahil olan kişiler arasında yapılan çekilişle sırayla iştirakçilerin teslim tarihleri belirlenir.

Çekiliş nasıl ve nerede düzenleniyor? Katılabilir miyiz?

Dünya'nın herhangi bir yerinden, https://www.cekilisyap.com/hizli-cekilis sitesi vasıtası ile yapılan çekilişi ister Cep telefonunuzdan, ister bilgisayarınızdan canlı olarak takip edebilirsiniz. Çekilişler Talebe göre farklı siteler üzerinden de yapılabilir. Çekilişlerde, tercih, ödeme tutarı, müracaat sırası vb. kategoriler doğrultusunda özel seçenekler de dikkate alınabilir.

Çekiliş her ay mı düzenleniyor?

Her konut grubu için çekilişler 5 ayda bir düzenlenmektedir. Her çekilişte Beş aylık süreçte ev sahibi olacak üyelerimizin teslimat tarihleri belirlenir.

Çekilişte çıkmama durumu var mı?

Konut grubuna dahil olan bir kişi belirlenen vadede mutlaka ev sahibi olacaktır. Örnek 60 aylık konut grubunda yer alan 60 kişinin tamamı çekilişte belirlenen sıraya göre ev sahibi olacaktır.

Son aya kadar bekleme ihtimali var mı?

Efektif Barter’in belirlediği ödeme seçeneklerine ve iştirakçilerimizin belirlediği ödeme tablosuna göre her konut grubunda son teslim vadesi mevcuttur. Belirlenen bu tarih ile gruplarda yer alan müşterilerimiz ortalama olarak en geç vadenin yarısında ev sahibi olmaktadır.

Çekilişte çıktıktan sonra ev bulamazsam ne olacak?

Çekiliş ile teslim tarihi belirlenen müşterimiz dilerse belirlenen ayda, dilerse sonrasında beğendiği bir evi bulduğunda teslimatı gerçekleşir. Herhangi bir hak kaybı yaşanmaz.

KURUMSAL HABERLER
HABER LİSTESİNE KAYDOLUN
SOSYAL AĞLAR
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 (543) 313 9963