Sepetiniz boş...
GİRİŞ YAP
İLAN VER

Üyelik İşlemleri

ÜYELİK İŞLEMLERİ

Yeni Üyelik

efektifbarter.com' da alışveriş yapmak ve ilan vermek için ücretsiz üye olabilirsiniz.

Üye olmadan önce Üyelik Sözleşmesi'ni incelemenizi öneriyoruz.

Şimdi Üye Olmak İstiyorum !

Üyelik olurken dikkat edilmesi gerekenler;

Üye kayıt formunda belirtiğiniz bilgiler doğru olmalıdır.

Üye kayıt formuna efektifbarter.com'a daha önce kayıt olmuş bir kullanıcı adı ve e-posta adresi yazmamalısınız. Yazmanız halinde sistem size bir uyarı mesajı gönderecektir.

Kullanıcı ad ve şifresini belirlerken Türkçe harf karakterleri (ş, ö, ç, ğ, ü, ı) ile büyük harf, özel şekil veya yazı karakterleri (&, $, !, Z, >, @ vs.seçmemelisiniz

Seçeceğiniz şifre kolay hatırlayacağınız fakat başkaları tarafından tahmin edilemeyecek şekilde olmalıdır. Rakam ve harflerden oluşan karma şifreler güvenlidir.

Doğum tarihi bilgilerinizi doğru olarak kayıt etmelisiniz. Herhangi bir sorunda müşteri hizmetlerimize başvurduğunuzda, doğum tarihinize dair bilgiler sizden istenmektedir. Bu uygulama, üye kimliğinizin onaylanması ve 3. şahısların sizin üyeliğinizle sisteme girmesini önlemek için yapılan bir uygulamadır. Üye kimliğiniz konusunda bir şüphe söz konusu olursa efektifbarter.com' a girişiniz engellenecektir.

Kullanıcı adınızda bir e-posta ya da internet sitesi adresine benzer uzantılar ve bunu anımsatan yazımlar ( .com, .net, .org, .edu, -com, _com gibi) kullanamazsınız. Kullanıcı adlarınızda ancak, bu adların internet uzantıları olmayan halini kullanabilirsiniz. Örn: "efektifbarter.com" bir kullanıcı adı olamazken, "efektif" olabilir.

Üyelik Bilgilerin Güvenliği

efektifbarter.com kullanıcı bilgi ve hesaplarınızın 3. şahıslarla paylaşılmayacağı güvencesini vermektedir. efektifbarter.com dünyada yaygın olarak tercih edilen SSL (Secure Sockets Layer) sunucu protokollerini kullanmaktadır. Bu güvenlik sistemi, internette saklanan verilerin en etkin koruma yöntemidir. SSL şifreleme teknolojisi, kredi kartı işlemleri ve kişisel bilgilerinizin saklanması konusunda sağlam bir güvenlik duvarı oluşturmaktadır. 128 bit’lik şifreleme teknolojisi bu güvenlik duvarının temelidir. Kredi kartı verilerini şifreleyen bu sistem, bilgi akışı esnasında herhangi bir güvenlik açığına ya da bilgilerin çalınmasına engel olmaktadır.

Üyelik Doğrulama

Üyelik Doğrulama nedir?

Alıcıların üyeliği doğrulanmış satıcılardan alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla belli kategorilerde ilan verilebilmesi için sadece bir defa yapılması gereken bir doğrulama işlemidir.

Üyelik Doğrulama nasıl yapılır?

Doğrulama işlemi kredi kartınızdan 1 kuruş provizyon alınıp anında bırakılarak yapılır.

Provizyon nedir?

Provizyon, bir kredi kartı hesabının bankadaki karşılığının bulunup bulunmadığının anlaşılmasını sağlayan önceden gözden geçirme işlemidir.

Üyelik Doğrulama işlemi ücretli midir?

Üyelik doğrulama işlemi ücretsizdir.

Kredi kartı bilgilerim saklanacak mı?

efektifbarter.com hiç bir işlem için kredi kartı bilgilerinizi saklamamaktadır.

Üyelik Bilgilerin Güncellenmesi

efektifbarter.com’a kayıtlı bilgilerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra Bana Özel sayfanızı tıklayınız. Menüdeki Üyeliğim seçeneği altında bulunan,

  • Kişisel Bilgilerim

  • Adres Bilgilerim

  • Banka Bilgilerim

  • Yorum Yönetimi

  • Diğer Bilgiler

vs. linkleri yardımıyla bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Üyelik İptali

efektifbarter.com olarak tüm kullanıcılarımızı ailemizin bir parçası gibi görüyoruz. Siz istemediğiniz sürece size herhangi bir tanıtım, kampanya mesajı göndermiyor, bilgilerinizi sizin isteğiniz ve onayınız dışında kimseyle paylaşmıyoruz. Bu nedenle üyeliğinizi aktif olarak kullanmasanız dahi iptal etmenize gerek yoktur.

Üyeliğiniz ile ilgili yaşadığınız bir sorun veya sormak istedikleriniz varsa değerli görüşlerinizi bize Destek Merkezi üzerinden iletebilirsiniz.

Yine de üyeliğinizi iptal etmek isterseniz, Üyelik İptali sayfasından bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

efektifbarter.com üyeliğinizi iptal ederseniz;

  • Yayında olan ilanlarınızın tamamı yayından kalkacaktır,

  • Cebinden Onaylı telefon numaranızı, limit kuralları dahilinde başka efektifbarter.com üyeliğinize taşıyabilirsiniz. Limitiniz dolduğu takdirde taşıma işlemi gerçekleşemeyecektir.

  • E-posta adresinizin yeni bir üyelikte kullanılamayacağını da üzülerek hatırlatmak isteriz.

KULLANICI ADI VE ŞİFRE İŞLEMLERİ

Kullanıcı adımı değiştirebilir miyim?

Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirirken belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı değiştirilemez. Sisteme her zaman üyelik işleminde belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ile giriş yapabilirsiniz.

Her Üyelik için kullanıcı adına göre Nakit ve Barter bakiye sistemi tanımlanır. Üye tüm ticari faaliyetini bu bakiye üzerinden yürütür.  Her Kullanıcı adı yeni bir üyelik demektir.

Üye Girişi Yapamıyorum

Üye giriş problemi yaşıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir: Üye adı ve şifrenizi yazarken BÜYÜK ve küçük harflere dikkat etmelisiniz. "Caps Lock" tuşu açık kaldığı için şifredeki harfler büyük ya da küçük olarak yazılmış olabilir. Üye ad ve şifrenizi eksiksiz olarak yazdığınızı kontrol ediniz. Browser (tarayıcı-pencere) programları bazı işlemleri algılamakta hataya düşebilirler. İnternete girdiğiniz pencerenizin üst bölümündeki ‘görünüm-view’ sekmesine girip karakter kodlamalarınızı kontrol ediniz. Türkçe Windows ya da Türkçe ISO seçeneklerinden birini işaretlemeniz sorunu düzeltebilir. Sorunun devamı halinde destek sayfamıza tıklayınız.

Şifremi Nasıl Güncellerim

Şifre bilginizi güncelleyebilmek için sırasıyla "Bana Özel > Üyeliğim" butonlarına tıklayınız. Açılan sayfadan "Güncelle" butonuna tıklamanız halinde şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre bilgilerinizin en 6, en fazla 12 karakterden oluşmalıdır. Ayrıca belirlediğiniz şifre bilgisinin rakam ve harf içermesi gerekmektedir. Şifrenizi unuttuysanız; üye giriş sayfasında yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğini seçerek şifre bilgilerinizi kayıtlı e-posta adresinize yönlendirebilirsiniz.

Kullanıcı adım ve şifremi unuttum?

Kullanıcı adı ve şifrenizi unuttuysanız, üye girişi bölümünde bulunan ‘kullanıcı adımı unuttum’ veya ‘şifremi unuttum’linklerinden birine tıklayıp, gelen sayfadaki kutuya üye olurken belirttiğiniz e-posta adresinizi yazmanız yeterli olacaktır. Kullanıcı ad ve şifreniz hemen e-postanıza gönderilecektir.

Kullanıcı adım ve şifremle giriş yapamıyorum

Kullanıcı ad ve şifrenizle giriş sorunu yaşıyorsanız bunun birkaç sebebi olabilir: 1. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerken BÜYÜK-küçük harf farkına dikkat etmelisiniz. Caps lock tuşu açık kalmış ve yazdığınız şifredeki harfler büyük harf olarak girilmiş olabilir. Bu sorunu yaşamamak için şifrelerinizi daima küçük harflerle girmelisiniz. 2. Kullanıcı ad ve şifrenizi eksiksiz ve doğru olarak yazdığınızı kontrol etmelisiniz 3. Kimi web browser (tarayıcı-pencere) programları bazı görüntüleme işlemlerini (Türkçe karakterli metinleri algılama gibi) tam olarak yerine getiremeyebilirler. İnternete girdiğiniz pencerenizin üst bölümündeki ‘görünüm-view’ sekmesine girerek karakter kodlamalarınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Bu bölümde Türkçe Windows ya da Türkçe ISO seçeneklerinden birini işaretlemeniz sorunu düzeltebilir. Giriş problemi devam ediyorsa yardım için destek sayfamıza tıklayınız.

E-POSTA İŞLEMLERİ

E-Posta Adresimin Kullanım Dışı Olduğu Uyarısını Alıyorum

efektifbarter.com'a üye olurken kullandığınız e-posta adresi, zaman içerisinde kullanım dışı kalabilir. Bu durum, ilanlarınızla ilgili bildirimler ve diğer kullanıcılardan gelen mesajlar gibi önemli gelişmeleri, size e-posta ile anında haber vermemizi engeller. Üye girişi yaptığınızda "Size e-posta ile ulaşamıyoruz" uyarısı ile karşılaştıysanız, e-posta servis sağlayacağınız, size gönderdiğimiz e-postaların yerine ulaşmadığı bilgisini bize iletmiş demektir. Bana Özel'e tekrar erişebilmek için, geçerli bir e-posta adresi girip, göndereceğimiz onay linkine tıklamanız gerekir. efektifbarter.com'a kayıtlı olduğunuz e-posta adresini kullanmaya devam ediyor ve size e-posta ile ulaşamıyor olmamızın geçici bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, üye girişi yaptığınızda gelen uyarı ekranının alt kısmında yer alan "... adresine gönderdiğimiz e-postaları alabiliyorsanız buraya tıklayın" bağlantısını kullanabilirsiniz.

Aktivasyon E-Postasındaki Linki Göremiyorum / Çalışmıyor

Aktivasyon e-postanızdaki linki göremiyor ya da linke tıklamanıza rağmen açılmıyorsa;   

Aktivasyon kodunuzu not edin.

efektifbarter.com üye giriş sayfasını açın.

Üye girişinizi yapın.

Aktivasyon sayfasında kullanıcı adınızı ve aktivasyon kodunuzu yazın.

"Üyeliğimi aktif et" butonuna tıkladığınızda aktivasyonunuz gerçekleşecektir.

Onay E-Postası Ulaşmadı ?

Onay e-postası ulaşmadıysa nedeni şunlar olabilir:

1. Kaydetmeye çalıştığınız e-posta adresiniz geçersiz ya da yanlış yazılmış olabilir. Böyle bir durumda, üyeliğinizin geçerli olması için gerekli olan “onay” e-postası size ulaşamayacaktır. Bu nedenle geçerli bir e-posta adresi kullanmalı ve bu adresinizi çok dikkatli yazmalısınız.

2. E-posta adresini doğru yazmanıza rağmen yine onay e-postası gelmediyse, kullandığınız e-posta sağlayıcısı gelen mesajı inbox’ın ‘junk’, ‘bulk’ ya da ‘spam’ klasörlerine göndermiş olabilir. Lütfen bu klasörlerinize göz atın.  Bu klasörlerde de gelen mesaj yoksa, başka bir e-posta adresinizden üyelik kayıt işlemi yapmayı deneyin.

Sorunun devamı halinde destek sayfamıza tıklayınız.

E-Posta Adresimi Değiştirebilir miyim?

‘Bana Özel’ sayfanızdaki ‘Üyeliğim’ sekmesi altındaki ‘Üyelik Bilgilerim’ linkinden e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz. Fakat bu işlemle yeni bir ‘onaylama’ süreci oluşacaktır. Onaylama işlemi tamamlanana kadar ilanlarınız ‘Yayında Olmayan’ konumuna geçecektir. Yeni e-posta adresinize bir onaylama mesajı gönderilecektir. Bu mesajdaki linki tıklamalısınız. Aksi halde, tüm ilanlarınız ‘Yayında Olmayan’ konumda kalacaktır. Kişisel bilgi ve hesaplarınızdaki tüm güncellemeleri ‘Üyeliğim’ bölümünden yapabilirsiniz.

Cebinden Onaylı İşlemleri

efektifbarter.com'a üye olurken kullandığınız e-posta adresi, zaman içerisinde kullanım dışı kalabilir. Bu durum, ilanlarınızla ilgili bildirimler ve diğer kullanıcılardan gelen mesajlar gibi önemli gelişmeleri, size e-posta ile anında haber vermemizi engeller. Üye girişi yaptığınızda "Size e-posta ile ulaşamıyoruz" uyarısı ile karşılaştıysanız, e-posta servis sağlayacağınız, size gönderdiğimiz e-postaların yerine ulaşmadığı bilgisini bize iletmiş demektir. Bana Özel'e tekrar erişebilmek için, geçerli bir e-posta adresi girip, göndereceğimiz onay linkine tıklamanız gerekir. efektifbarter.com'a kayıtlı olduğunuz e-posta adresini kullanmaya devam ediyor ve size e-posta ile ulaşamıyor olmamızın geçici bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, üye girişi yaptığınızda gelen uyarı ekranının alt kısmında yer alan "... adresine gönderdiğimiz e-postaları alabiliyorsanız buraya tıklayın" bağlantısını kullanabilirsiniz.

KURUMSAL HABERLER
HABER LİSTESİNE KAYDOLUN
SOSYAL AĞLAR
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 (543) 313 9963