Sepetiniz boş...
GİRİŞ YAP
İLAN VER

Efektif Borsa

EFEKTİF BORSA

Borsa kelimesi sözlük anlamıyla tüccarların ve özellikle sarraflarla değerli kâğıt ve tahvil alışverişiyle uğraşanların alım satım ve değişim amacıyla devlet denetimi altında iş yaptıkları yere denir. 

Kısaca belli kurallara göre, talep edilen mallar için organize edilmiş piyasaya verilen addır.

Borsalarda alıcı ve satıcılar genellikle komisyoncuların aracılık yapmasıyla karşı karşıya gelirler. Bu karşılaşmada Satıcının arzı ile alıcının talebi fiyatı belirler. Ve anlık olarak değişen arz talep dengesine göre fiyatlarda değişiklik gösterir. Her borsanın kendine özgü kuralları ve standartları olabilir. Aynı zamanda borsalarda bir düzenleyici denetleyici kurumlar olur. 

Peki EFEKTİF BORSA Nedir, Farkları nelerdir;

www.efektifbarter.com sitesi bir alışveriş sitesi olmakla birlikte kurumsal ve bireysel firmalar ile bireylerin bir arada bulunup alışveriş yapabildikleri, tüm ödeme araçlarını kullanabildikleri bir platformdur. Bu platformda Barter ve nakit hesap açabilir, hesaptaki bakiyesi ile alışveriş yapabildiği gibi;

  • Uluslararası ticaret yapabilir,

  • Elindeki ürün yada hizmetlerini teminat olarak göstererek havuzdaki firmalara hisse arzında bulunabilir,

  • Bu tür arzda bulunan firmalara yatırım yapabilir,

  • Projesi olan kişi yada kurumlar projelerini havuzdaki firmalara sunarak yine hisse arzında bulunabilir

  • Tüm bu hisse arzları Nakit olabildiği gibi ürün, hizmet veya barter şeklinde de yapılabilir.

Peki Bu nasıl yapılır.

şirketler hisse arzlarını ister fırsatlı satışlardan isterse müzayedeli satışlardan yapabilir. Bu satışların barter oranını veya ödeme şeklini kendisi belirler. Alım yapan firmalar bu ödemelerini sistem üzerinden gerçekleştirir. Bu bilgiler ile ilgili ayrıntılı bilgi işlem dekontunda belirtilir. İşlem dekontunun kopyası alıcı, satıcı ve Efektif Barter şirketine gider.

Bu tür uygulamalar yeni proje veya fikirlerde de yapılabilmektedir.

KURUMSAL HABERLER
HABER LİSTESİNE KAYDOLUN
SOSYAL AĞLAR
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 (543) 313 9963