Sepetiniz boş...
GİRİŞ YAP
İLAN VER

İlan Ver - İlan Ara

ÜYELİK İŞLEMLERİ

İLAN VER

İlan Verme

İLANI HAZIRLAMA

efektifbarter.com'da İlan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra 'İlan Ver' linkine tıklamanız yeterli. Açılan sayfada ilanınıza en uygun üst ve alt kategorileri belirledikten sonra 'Devam et' linkini takip ederek diğer bölümlere geçebilirsiniz.

Bu bölümlerde;

 • İlanlarda değişken veya sabit fiyat seçeneklerini kullanma

 • İlanınıza ait başlık ve açıklamaları yazma,

 • Fiyat ve ürün detaylarını belirleme,

 • Eğer varsa ürüne ait fotoğraf ve video görüntülerini ekleme,

 • İlanla ilgili teknik hizmet talebinizi ve ilanınızı ön plana çıkartacak doping seçeneklerini belirleme,

 • Barter, Takası veya Nakit şeklinde Ödeme tercihinizi belirleme,

işlemlerini tamamladığınızda ilanınız yayına hazır hale gelecektir. Yayına hazır hale gelen ilanlar kontrol edilmek üzere ilan editörlerimize gelecek ve İlan Verme Kuralları'na uygun ilanlarınız en geç 13 saat içinde yayına alınacaktır.

efektifbarter.com ilan verme kurallarına uygun ve etkili bir ilan hazırlamak için şu bölümleri de incelemenizi öneririz;

İlan verme ipuçları

İlan hizmetleri

Ödeme

İLANI YAYINDAN KALDIRMA

İlanınızı 2 şekilde yayından kaldırabilirsiniz:

 • Yayından kaldırarak,

 • İlanı tamamen silerek.

Bunun için önce ‘Bana Özel’ bölümüne girip, üst menüdeki ‘İlanlarım’ linkine tıklamalısınız.

İlanlarım bölümünde Yayında Olan ve Yayında Olmayan linklerini göreceksiniz. Yayında Olan ilanlar bölümünde, yayında olan ilanlarınızın listesi bulunmaktadır.

İlanınızı yayından kaldırmak için, ilan numarasının sağındaki işlem bölümünden ‘Yayından Kaldır’ seçeneğini tıklamalısınız. İlanınız yayından kaldırılabilir duruma geçecektir. (Yayından kaldırılanlar ilanlar bölümünde ise, yayından kaldırılan ilanlarınız listelenmektedir. Yayından kaldırılan ilanınızı tekrar yayınlamak için bu listeye girip gerekli işlemi yapabilirsiniz.)

İlanınızı tamamen silmek istiyorsanız, ‘Sil’ seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.

Ek İlan

Efektif Barter olarak 31.12.2017 tarihine kadar kurallara uygun olarak girilen tüm ilanlar ücretsizdir.

İlan Verme Kuralları

İlan Verme Kuralları

 1. "Yasaklı Ürünler Listesi”nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.

 2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

 3. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ürüne ait olmalıdır.

 4. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, model v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

 5. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.

 6. Satılan / kiralanan ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

 7. İlan girişleri mutlaka mal sahibi tarafından veya mal sahibinin onayı alınarak yapılmalıdır.

 8. Satılık veya kiralık gayrimenkuller için kredi veya kooperatif borcu olan dairelerde fiyat olarak kooperatif kalan borcu veya bankaya ödenecek tutarın toplanarak fiyatın girilmesi gerekmektedir.

 9. İlan verebilmek için Hayvanları Koruma Kanunu ve Kara Avcılığı Kanunu ile belirlenen şart ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Önemli Not: Kural dışı ilan vermiş ve ilanına doping almış üyelerin ilanlarının askıya alınması halinde, doping iadesi yapılmamakta, bu doping hakkı başka bir ilan için kullanılmak üzere üyeliğine tanımlanmaktadır. Yukarıda belirtilen tüm kategorilerdeki “İlan Verme Kuralları” hem bireysel hem kurumsal üyelerimiz için geçerlidir. İlan girişinde bulunan üye, yukarıda belirtmiş olduğumuz kurallara uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

İlan Verme İpuçları

1. Doğru Kategoriyi Belirleme

İlan kaydı için ilk adım, ilanın kategorisini doğru belirlemektir. Sadece üst kategorinin değil, onun altındaki alt kategori seçimini doğru yapabilmek de önemlidir.

efektifbarter.com içinde emlaktan hizmetlere 7 üst 1 Diğer kategori bulunmaktadır. Bu üst kategoriler yüzlerce alt ve ara kategorilere ayrılmaktadır. İlanınızı uygun üst ve alt kategorilere yerleştirmek, alıcıların sizi bulma şansını yükseltecektir.

Eğer ilanınıza uygun kategoriyi belirlemede tereddüt yaşıyorsanız bir çözümümüz var;

 • İlan verme işleminin ilk sayfasında (Kategori Seçimi sayfası) "Arama ile Kategori Seçimi" linkini göreceksiniz.

 • Bu linke tıkladığınızda bir arama kutucuğu gelecektir.

 • Buraya ilanınızdaki ürünü tanımlayan kelimeler yazıp 'Ara' butonuna tıkladığınızda, ürününüze uygun kategoriler listelenecektir.

2. Etkileyici Bir Başlık Oluşturma

İlan başlığı, ilanınıza daha kolay erişilmesi ve alıcıların ürününüze dair kafalarında oluşabilecek tereddütleri önlemek açısından en önemli unsurlardan biridir. Unutmayın; alıcılar önce ilanınızın başlığını okurlar.

Başlığa ürününüzü ifade eden ad, marka, model gibi tanımları uzun olmadan ve net şekilde yazmalısınız. Ürünün adına ya da markasına kimi sıfat ve tanımlar da eklenebilir. Bu tanımları dikkatle seçmemeniz durumunda alıcılar ürününüze güven duymayabilir.

Örneğin; “Casper 14.1 Celeron 1.86ghz Dizüstü Bilgisayar” uygun bir ilan başlığı örneği olarak verilebilir. Buna rağmen “Casper, az kullanılmış temiz dizüstü” gibi bir başlık hem ürünü tanımlamada hem de ciddi alıcıların ilgisini çekmede yetersiz kalacağından uygun değildir.

3. Soru İşaretine Yer Bırakmayacak Bir Açıklama Yazma

Açıklamalar bölümünde ürüne dair tüm detayları eksiksiz ve net ifadelerle yazmalısınız. Ürüne ait kusurlar veya defolar, hasarlar varsa bunları saklamadan dürüstçe ifade etmelisiniz.

Bu sayede genel ve ticari anlamda size olan güveni arttıracaksınız. Ürün açıklamalarına kadar geniş tutarsanız, alıcıların soru işaretlerini de o kadar azaltmış olursunuz.

4. Fiyat Türünü Belirleme

efektifbarter.com da iki türlü fiyatlandırma seçeneği bulunmaktadır.

4.1. Değişken Fiyatlı

Fiyatı net olarak belli olmayan, talep doğrultusunda değişkenlik arz eden, hizmet, danışmanlık, özel imalat vb. sektörlerde geçerli olan fiyatlandırma modelidir. Bu seçenekte fiyat belirtilmez. sadece nakit, Barter veya takas oranı belirtilir.

4.2. Sabit Fiyatlı

Fiyatı sabit olan ürünlerde kullanılan seçenektir. Fiyatı talebe göre değişecek olan ilanlarda bu seçenek kullanılmamalıdır.

5. Uygun Fiyat Belirleme

Barter piyasasında oluşan yüksek fiyat politikası ile oluşan algı nedeni ile sistemimizdeki en önemli kural; en az 30.000 üyeye kadar fiyatların reel, barter oranlarının düşük olması şeklindedir.  Fiyat politikası ile ilgili son karar alıcı ile satıcı arasındaki anlaşma ile belirlenir. Alıcının onayladığı fiyat efektifbarter.com tarafından da kabul edilmiş demektir. Yalnız Alıcı, aldığı fiyatı bahane ederek sattığı ürünün fiyatını arttırması kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Bu kural üye sayısı 30.000, arz yayın sayısı 50.000 adete kadar geçerlidir. Bu adetlerden rekabet piyasa kuralları geçeli olup arz-talep kuralları geçerli olacaktır.

Efektifbarter.com'un temel amacı ideal alıcı ile satıcıyı buluşturmak ve aralarında her türlü ödeme alternatifi ile alışveriş yapmalarını sağlamaktır.

6. Uygun Barter veya Takas Oranı Belirleme

Efektifbarter.com'da ürün yada hizmetlerinizi satışa koyduğunuzda belirlediğiniz barter oranı önemlidir. Bu satacağınız ürün yada hizmetin o orandaki kısmının hesabınıza barter veya takas oranı olarak geçeceğini gösterir.

7. Cebinden Onaylı

Cebinden Onaylı, efektifbarter.com'un, satıcıların güvenilir olduğunu tescil eden "ücretsiz" hizmetidir. Cebinden Onaylı Üyelik ile cep telefonu numaranızın size ait olduğunu teyit ettirerek ilanlarınızın alıcıların güvenini kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Cebinden Onaylı hakkında  daha detaylı bilgi için Yardım bölümümüzde bulunan Cebinden Onaylı Üyelik Nedir? Nasıl Üye Olunur?  başlığını inceleyebilirsiniz.

8. İlan Yayın Süresi

İkinci El ve Sıfır Alışveriş ile Yedek Parça kategorisinde ilan verirken bu özelliği seçerek, ilanınızın yayınlanma süresi sona erdiğinde otomatik olarak yeniden yayına alınmasını sağlayabilirsiniz. Böylece ilanınız, süresi dolduğunda bir şey yapmanıza gerek kalmadan yeniden yayına alınır.

Kaç Adet Ücretsiz İlan Verebilirim

efektifbarter.com’da 31.12.2017 tarihine kadar site kurallarına uygun olarak girilen tüm ilanlar ücretsizdir.

İlana Fotoğraf, Video Ekleme

Alıcılar görselleri (fotoğraf, video) bulunan ilanlara bakmayı tercih ederler.

Görseli bulunmayan ilanlar daha az ilgi çekmektedir. Ayrıca, ürünü genel olarak temsil eden görselleri bulunan (örneğin, ürünün gerçek fotoğrafı yerine, temsili fotoğrafı bulunan) ilanların alıcıların ilgisini çekmesi de güçtür. Bu nedenle ilanda kullanılacak görsellerin seçimi önemlidir.

İlan görsellerini hazırlama ve yükleme işlemleri ile ilgili bilgileri bu bölümde görebilirsiniz.

Fotoğraf Ekleme

İlana fotoğraf ekleme işlemini 'İlan Detayları' sayfasındaki, standart ya da gelişmiş yükleme yöntemlerini kullanarak yapabilirsiniz.

Aynı yöntemleri kullanarak fotoğraflarınızı güncelleyebilirsiniz.

Fotoğraf ekleme işleminde hata olmaması için,

 • Yükleyeceğiniz fotoğraflar jpg ya da gif formatında olmalı.

 • Fotoğraf boyutu 2 MB’ı geçmemelidir.

Gelişmiş Fotoğraf Ekleme

İlanınıza fotoğraf eklemek için bu bölümdeki kutulardan birine tıklayınız.

Seçtiğiniz fotoğrafı yüklemek için "Yükle" butonuna tıklayınız.

Fotoğraf Düzenleme

Eğer fotoğrafınızda düzenleme yapmak istiyorsanız, düzenle sekmesine tıklayınız.

Fotoğraf düzenleme bölümü açılacaktır.

Fotoğrafınızı sağa döndürebilirsiniz.

Fotoğrafınızı sola döndürebilirsiniz.

Fotoğrafınız temsili ise bunu belirtebilirsiniz.

Fotoğrafınızı vitrin fotoğrafı yaparak öncelikli gösterebilirsiniz.

Video Ekleme

İlanınıza video yükleme ve güncelleme işlemleriniz, fotoğraf yükleme ile aynıdır. Sadece, yükleyeceğiniz video dosyalarının;

 • mpg, avi, 3gp, mov formatlarında olmasına,

 • Dosya boyutlarının 25 MB’ı aşmamasına, dikkat etmelisiniz.

Adil Kullanım Hakkı

Tüm üyelerimiz ilan girişlerinde aynı hak ve seçeneklere sahiptir.

İlan Hizmetleri

1. Harita Hizmeti

Bu hizmetimiz en kısa zamanda yayına geçecektir.

Harita Hizmeti, emlak ilanı veren üyelerimize sunduğumuz ücretsiz bir servistir. Bu servisle, emlağın harita üzerinden konumu ilanda gösterilmektedir.

İlanınızı inceleyen kullanıcılar, harita üzerinden belirlediğiniz işaretler yardımıyla, söz konusu emlağın mevkisi, konumu, etrafındaki bölgelere mesafesi gibi konularda fikir sahibi olacaklardır. Haritalı görünüm, ilanınızdaki emlak için kuşbakışı perspektif ve geniş bir boyut kazandıracaktır.

2. Megafoto Hizmeti

Fotoğraflarda kalite ve netliği sağlayan yüksek çözünürlüktür. Fakat bu durum fotoğraf boyutlarını da büyütmektedir. İlan sayfasına yükleyeceğiniz fotoğraflar belli bir çözünürlüğün üzerindeyse (800x600 piksel üstü), söz konusu ilandaki fotoğraflar otomatik olarak maksimum 800x600 piksel boyutlarına getirilir. Bu işlemin adı Megafoto uygulamasıdır.

Megafoto Hizmeti ücretsizdir ve koşulları karşılayan fotoğraflarınız için ilan kaydı sırasında otomatik olarak yapılmaktadır.

Megafoto ile;

 • Yüksek kalite ve çözünürlükte çekilmiş fotoğraflarınızla alıcıların ürüne olan ilgisini arttırıp bunu avantaja çevirecek,

 • Yüksek piksel özelliğe sahip ürün fotoğraflarınız nedeniyle, ilan sayfanızın tıklandığında geç açılmasını önlemiş olacak,

 • Büyük fotoğraflar nedeniyle ilan sayfanızın görünümünün olumsuz etkilenmesinin önüne geçeceksiniz.

Ödeme

efektifbarter.com' da yapılan tüm işlemleriniz, en etkin ağ ve internet güvenliği sistemi olan SSL güvenlik sertifikaları altyapısı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Herhangi bir web browser (tarayıcı-pencere) açtığınızda, bu browser üzerinden yaptığınız tüm işlemler (şifre girişi, ödeme, kredi kartı bilgileri, hesap takibi vs.) SSL sunucu sertifikası tarafından üçüncü şahıslara karşı kapatılır, şifrelenir.

Bu süreç güvenli e-ticaret altyapısının sorunsuz işlemesi için şarttır. efektifbarter.com’a giriş yapmanızdan itibaren, giriş yaptığınız browser üzerinden SSL sunucusuna (efektifbarter.com sertifika yetkilisi Network Solutions sunucusudur) bağlanmış olacaksınız.

Bu sunucu, alıcı ve satıcılar arasında geçen tüm iletişim ve ödeme bilgilerini, kredi kartlar üzerinden veri akışını şifreler. Kriptolama denilen bu süreçle, SSL sunucusu bilgileri en güvenli şekilde karşı tarafa taşır. Bu veriler, erişilmesi çok güç bir güvenlik tabanında şifrelenmiş olarak korunur, saklanır. 128 bit’lik şifreleme teknolojisi bu güvenlik sisteminin temelini oluşturur, bu tür bir şifrelemenin kırılması olanaksızdır.

Özetle, efektifbarter.com sitesi içinde yapacağınız tüm işlemler, veri akışında en küçük sızmaya yer vermeyecek ölçüde sağlam bir güvenlik ağıyla korunmaktadır.

Ayrıca sistem üzerindeki barter ve Takas bakiyeleriniz de sizelere verilen resmi evraklar ve güvenli sistem model ile korunmaktadır.

İLAN ARA

Arama Çeşitleri

efektifbarter.com' da 7 farklı arama yöntemini kullanabilirsiniz.

Hızlı Arama

efektifbarter.com ana sayfasındaki arama kutusuna, aradığınız kelime ya da kelimeleri yazarak hızlı arama yapabilirsiniz.

Arama yaparken Arama ipuçları sayfasındaki yöntemleri de uygulayabilirsiniz. Bu ipuçları arama sonuçlarınızı olumlu olarak etkileyecektir.

Detaylı Arama

Detaylı arama, kategori bazlı aramayla aynıdır. Ana sayfada arama kutusunun yanındaki ‘Detaylı Arama’ linkine tıkladığınızda ilan kriterlerinin bulunduğu sayfa gelecektir.

Aradığınız ilana ulaşmak için önce kategoriyi belirlemelisiniz. Ardından ilan kriterlerini yazıp ‘Arama Yap’ butonuna tıklamalısınız. Belirlediğiniz kriterlere uygun ilanlar liste olarak sayfada görülecektir.

Kategori Bazlı Aramalar

Kategori sayfalarında arama 2 farklı şekilde yapılabilir.

Hızlı arama

Ürünü tanımlayan kelimler yazıp hızlı arama yapabilirsiniz. Hızlı aramayla sadece o kategoride bulunan ve aradığınız özelliklere sahip ilanlar listelenecektir. (Ana sayfadan yapacağınız hızlı aramalarda ise tüm kategorilerdeki ilanlar listelenir)

Detaylı arama

Detaylı aramanın hızlı aramadan farkı şudur: Aradığınız ürünle ilgili detaylı kriterleri girebilmeniz. Bu sayede arama sonuç listenizi daraltıp sonuca daha çabuk ulaşmanız kolaylaşır.

Listeden Arama

Listeden arama, arama sonuç listelerinde kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Arama yaptığınızda ilanlar liste olarak sıralanmaktadır. Listenin sağ üst bölümünde bulunan arama sekmelerini kullanarak bu yöntemden yararlanabilirsiniz.

Tercihinize göre aşağıda ki şekillerde ilanları sıralayabilirsiniz.

 • Tarih sırasına göre (En yeniden en eski kayıtlara ya da en eskiden en yeni kayıtlara ),

 • Barter Oranına Göre

 • Takas Durumuna Göre

 • Adrese göre,

 • Fiyata göre (En pahalıdan en ucuza ya da en ucuzdan en pahalıya,

 • İlan numarasına göre

Arama Sonuç Sayfalarında iki farklı arama yöntemi vardır. Birincisi "Seçtikçe Sonuç Getir" modu. Bu mod seçiliyken "Ara" butonu gözükmez ve seçim yapıldıkça sonuçlar otomatik olarak yenilenir. "Seçtikçe Sonuç Getir" modunda her bir kritere ait ilan sayısı ilgili kriterin yanında parantez içerisinde gösterilir. Bir diğer arama yöntemi ise "Ara" butonunu kullanarak aramadır. Bu mod ile kullanıcının kriterleri seçtikten sonra "Ara" butonuna basması gereklidir.

Arama Sonuç Sayfalarında görünümünü değiştirmek için sağ üst bölümünde sıralama kriterlerinin hemen solunda  yer alan görünüm sekmesi tıklanarak farklı görünümler seçilebilir.

İlan Numarası ile Arama

Herhangi bir aramada bulduğunuz bir ilanın numarasını kaydettiyseniz, tekrar bu numarayı yazarak ilana ulaşabilirsiniz.

Bunun için ana sayfada ‘Detaylı Arama’ butonuna tıklamalısınız. Gelen sayfada ‘İlan Numarasıyla Arama’ linkine girip, gelen kutuya söz konusu ilanın numarasını yazmalısınız. ‘Arama Yap’ butonuna tıkladığınızda ilana ulaşabilirsiniz.

Bu arama yöntemlerinden istenen sonucu alamadıysanız, arama yaptığınız kriterleri Favori Aramalarım servisine kaydedebilirsiniz. Bu servis ile kritelerinize uygun bir ilan verildiğinde e-posta yoluyla derhal haberdar edileceksiniz.

Gelişmiş Sıralama

GELİŞMİŞ SIRALAMA NEDİR ?

Gelişmiş Sıralama, efektifbarter.com'un emlak ilanlarını ön tanımlı listeleme şeklidir.

efektifbarter.com'dan daha da yüksek verim alınmasını sağlamak için ilanlar Gelişmiş Sıralama'ya göre sıralanır.

Gelişmiş Sıralama ile arama sonuçlarında fotoğrafları eklenmiş, konum bilgisi yayınlanmış ve tekil (birden çok kaydedilmemiş, orijinal) ilanlar üst sıralarda listelenir.

SIRALAMADA HANGİ KRİTERLER DİKKATE ALINIYOR
Haritada Yayınlama

Konum bilgisi haritada yayınlanan ilanlara, ilan bakanlar daha hızlı ve kolay ulaşır. Ayrıca iPad uygulamamızda harita üzerinde konum bilgisi yayınlanan gösterilir.

Fotoğraf Sayısı ve Kalitesi

İlandaki fotoğraf sayısı ve fotoğrafların kalitesi (en az 800x600 piksel) arttıkça ilan üst sıralarda listelenir.

SIKÇA SORULAN SORULAR
1. Gelişmiş Sıralama'nın amacı nedir?

Kullanıcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Gelişmiş Sıralama ile arama sonuç sayfalarımızda fotoğrafları eklenmiş, konum bilgisi yayınlanmış ve mükerrer olarak tekrar tekrar kaydedilmemiş ilanlar üst sıralarda listelenir. Böylece ilan bakanlar aradıkları ilanlara çok daha hızlı ve kolayca ulaşabilir.

2. Eskisi gibi, tarihe göre, yeniden eskiye doğru ilanları nasıl sıralarım?

Arama sonuç sayfasında listelenen ilanların üzerinde sağ tarafta bulunan çok seçmeli menüden (şu anda Gelişmiş Sıralama seçili) "Tarihe göre (Önce yeni)" seçeneğini seçebilirsiniz.

3. Neden Gelişmiş Sıralama var?

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Gelişmiş Sıralama ile efektifbarter.com'da aradığınız ilanlara çok daha kolay ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Gelişmiş Sıralama arama sonuç sayfasında öncelikli olarak fotoğrafları eklenmiş, konum bilgisi yayınlanmış ve mükerrer olarak tekrar tekrar kaydedilmemiş ilanları listeler. Bu sayede, yaptığınız aramalarda hızlıca aradığınız ilanlara ulaşabilirsiniz.

4. İlanların sıralanmasında hangi kriterlerin etkisi vardır?

Gelişmiş Sıralama, efektifbarter.com İlan Verme Kurallarına uygun olarak girilmiş ilanları fotoğraflarının eklenmesi, konum bilgisinin yayınlanması ve mükerrer olarak tekrar tekrar kaydedilmemiş olmasını baz alarak sıralandırır.

5. Tüm ilanlar bu şekilde mi sıralanıyor? Herkes için mi geçerli?

Evet. Tüm kategorilerde yayınlanan ilanlar Gelişmiş Sıralama'ya göre listelenir.

İlan Arama İpuçları

Basit arama

efektifbarter.com’ da basit arama yapmak için, ilanı ya da ürünü tanımlayan (otomobil, takı ürünleri vs.) birkaç kelime yazıp "Ara" butonuna tıklayarak, aradığınız ilanlara erişebilirsiniz.

Otomatik "ve / and" aramaları

efektifbarter.com' da arama yaparken, bazı arama motorlarında olduğu gibi olası tüm sayfalara erişmek için kelimelerin arasına "and"/ ("ve") eklemenize gerek yoktur. Arama sonuç listenizi daraltmak, aradığınız en uygun ilana daha çabuk ulaşmanız için daha çok kelime eklemeniz yeterlidir.

Örnek: İçinde "vasıta" ve "ankara" geçen ilan kayıtlarını aramak için, vasıta ankara ya da ankara vasıta yazmanız yeterlidir. efektifbarter.com arama motoru, içinde "vasıta" ve "ankara" kelimeleri geçen tüm ilanları listeleyecektir.

Tam kelime aramaları

Bu yöntem, aramak istediğiniz kelime grubunu sizin belirttiğiniz sırada içeren ilanları listeler. Bunun için aranan kelime grubunun başına ve sonuna " (çift tırnak) işareti konulmalıdır.

Örnek: İçinde ‘bağdat caddesi’ geçen kayıtları aramak için "bağdat caddesi" yazmanız yeterlidir. Kelime ya da örnekteki gibi cümle başına ve sonuna " (çift tırnak) işareti konmalıdır. efektifbarter.com arama motoru, içinde bağdat caddesi geçen tüm ilanları listeleyecektir.

"or / veya" aramaları

Bu yöntem, aramak istediğiniz kelimelerden herhangi bir tanesinin bulunduğu ilanları listeler. Bunun için aranan kelimelerin arasına | (dik kesme) işareti konulmalıdır.

Örnek: İçinde "giyim" veya "izmir" kelimeleri geçen ilan kayıtlarını aramak için giyim | izmir ya da izmir | giyim yazmanız yeterlidir. Aranan kelimelerin arasına konan | (dik kesme) işareti . efektifbarter.com arama motoru, içinde "giyim" veya "izmir" kelimeleri geçen tüm ilanları listeleyecektir.

İstemediğiniz kelimeleri içermeyen aramalar

Bu yöntem, aramak istediğiniz kelimelerin geçmediği sonuçları listeler. Bunun için istemediğiniz kelimelerin başına - (tire) işareti konulmalıdır.

Örnek: İçinde "bilgisayar" geçen ama "istanbul" geçmeyen kayıtları aramak için bilgisayar -istanbul ya da -istanbul bilgisayar yazmanız yeterlidir. efektifbarter.com arama motoru, içinde "bilgisayar" geçen ama "istanbul" kelimesi geçmeyen tüm ilanları listeleyecektir.

İle başlayan / ile biten / içeren kelimeleri arama

Kimi aramalarda aynı kelimenin farklı türetilmiş hallerini de görmek isteyebilirsiniz. Bu sayede daha geniş bir arama sonuç listesine ulaşmanız söz konusu. İle başlayan / ile biten / içeren kelimeleri arama yöntemi, aramak istediğiniz kelimeleri içeren sonuçları listeler. Bunun için kelimelerin başına ve/veya sonuna * (yıldız) işareti konulmalıdır.

Örnek 1: İçinde "eml" geçen kayıtları aramak için *eml* yazmanız yeterlidir. efektifbarter.com arama motoru, emlak , emlakçı, demlik vb geçen tüm ilanları listeleyecektir.

Örnek 2: "eml" ile başlayan kayıtları aramak için eml* yazmanız yeterlidir. efektifbarter.com arama motoru, emlak , emlakçı, demlik vb geçen tüm ilanları listeleyecektir.

Örnek 3: "mlak" ile biten kayıtları aramak için *mlak yazmanız yeterlidir. efektifbarter.com arama motoru, emlak , canemlak vb geçen tüm ilanları listeleyecektir.

Büyük-küçük harf duyarlılığı

efektifbarter.com aramaları büyük-küçük harfe duyarlı değildir. Bütün harfler, nasıl yazmış olursanız olun, küçük harf olarak algılanacaktır. Örneğin, efektif, EFEKTİF ve eFEkTiF şeklindeki aramaların hepsi aynı sonucu verecektir.

Favoriler ve İlan Paylaşımı

FAVORİ ARAMALARIM SERVİSİ

efektifbarter.com’da yaptığınız aramaları kaydedebilirsiniz. Böylece aradığınız kriterlerdeki bir ilan kaydedildiğinde haberdar edilebileceksiniz.

Aradığınız kriterlere uygun bir ilan kaydedildiğinde benzer kriterlerdeki ilanlar 7 gün ila 12 ay boyunca size iletilecektir.

Yapmanız gereken basit: Arama sonuç listesinin altındaki ‘Favori Aramalarım’ linkine tıklamalısınız. Gelen sayfada arama kriterlerinizi kaydedebilirsiniz.

Örnek:

Bir otomobil arıyorsunuz. Arama kriterlerinizi (Marka, model, yaş, renk, yakıt tipi, ilan tarihi, vs. olarak) ‘Fiat- Palio-2004 -beyaz- benzinli- son 30 gün, vs”. olarak belirlediniz. Fakat yaptığınız aramada sonuç çıkmadı.

Bu durumda sayfanın altındaki Favori Aramalarım linkine tıklayıp, arama kriterlerinizi kaydedebilirsiniz. Aradığınız otomobilin ilanı kaydedildiğinde e-postanıza mesaj gönderilerek haberdar edileceksiniz.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ

Bu Hizmet en kısa zamanda aktif olarak yayına geçecektir.

efektifbarter.com'da gördüğünüz bir ilanı diğer internet kullanıcılarının da ilgisini çekeceğini düşünerek sosyal ağlarda paylaşabileceksiniz.

Yapmanız gereken tek şey ilan detay sayfalarının sağ üst köşesinde yer alan "Paylaş" butonuna tıklamak ve bir sosyal ağ sağlayıcısı seçmek.

(Bu özellik yardımıyla ilanı; Facebook, Twitter, FriendFeed, WordPress ve Blogger'da paylaşabileceksiniz.)

Özel Kategorilerde Arama

Özel kategoriler sık ziyaret edilen ve özellikli ilanları içermektedir.

 • Acil Acil

 • Fiyatı Düşenler

 • İlginç İlanlar

 • Son 48 Saat, 1 Hafta, 1 Ay

 • Top 100

 • Güvenli e-Ticaret İlanları

 • Barter Oranları

 • Takas Oranları

kategorilerini kullanarak arama yöntemlerinizi çoğaltabilirsiniz.

Özel arama kategorilerinde yapılan aramalar hakkında bilgi ve yardım içeriklerini bu sayfamızda inceleyebilirsiniz.

KURUMSAL HABERLER
HABER LİSTESİNE KAYDOLUN
SOSYAL AĞLAR
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 (543) 313 9963