Sepetiniz boş...
GİRİŞ YAP
İLAN VER

Bana Özel (Üyelik Bilgileri)

ÜYELİK İŞLEMLERİ

BANA ÖZEL

Özet Sayfası

Üye girişinden sonra ‘Bana Özel’ sayfanızı kullanabilirsiniz.

Bana Özel ‘Özet’ sayfasında ilan ve hesaplarınıza ait özet bilgiler bulunmaktadır.

 • Üyelik bilgilerinize,

 • Barter - Nakit hesap bilgilerinize

 • İlan ve mesaj bölümlerinize,

 • Yaptığınız alım ve satımlara ait bilgilere,

 • Diğer bilgilerinize

buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, verdiğiniz ilanlara ait bilgileri listelenmiş olarak bu bölümde görebilirsiniz.

Bana Özel Kurumsal

Kurumsal kullanıcılar için Yeni Bana Özel üç ana bölüm işlemlerinin yönetilebileceği özel bir bölümlerinden  oluşur.

1. İlan Yönetimi

2. GEB (Güvenli e-Ticaret Barter) 

3. Profil Yönetimi

1.       İlan Yönetimi

Bu bölümde ilanlarınız ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz.

1.1 Özet 

Özet bölümünde yayındaki ilan adetlerinizi, ilanlarınızın günlük gösterim adetlerini, dopingli ilanlarınızın günlük gösterim adetlerini, favorilerinize eklediğiniz ilanları ve son 30 gün içerisinde yayına aldığınız ilan adetlerini  ve aldığınız mesaj adetlerini görüntüleyebilir, favori ilanlarınıza ve favori aramalarınıza ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ilanlarınızın gösterim  raporuna da bu alandan ulaşabilir, sağ üstten gün aralıklarını değiştirebilirsiniz.

Arama fonksiyonu yardımıyla ilanınızı ilan numarasına göre aratıp kolayca ulaşabilir, ayrıca Hemen İlan Vermek İstiyorum bölümünü kullanarak yeni bir ilan verebilirsiniz.

1.2. İlanlar

Yayında olan ve olmayan tüm ilanları görüntüleyebileceğiniz, ilanlarınızı tarihlerine ve  fiyatlarına göre sıralayabileceğiniz alandır.  Bu alanda İlanınızın ne kadar ilgi gördüğünü belirten gösterim sayısı, favori sayısı, ilana gelen mesaj adeti bilgileri de gösterilir.  İşlemler butonu aracılığıyla ilanınızı düzenleyebilir, aynı kategoride yeni bir ilan verebilir veya ilanın son 90 güne ait görüntülenme istatistiklerini içeren özel grafiğe ulaşabilirsiniz.

1.2.1. Yayında Olanlar

Yayında olan tüm ilanlarınızı bu alanda görüntüleyebilir, ilanlarınızı tarihlerine ve  fiyatlarına göre sıralayabilirsiniz. Alan başlığının yanında parantez içinde belirtilen rakam yayında olan ilanlarınızın sayısını gösterir.

1.2.2. Yayında Olmayanlar

Yayında olmayan tüm ilanlarınızı bu alanda görüntüleyebilir, ilanlarınızı tarihlerine ve  fiyatlarına göre sıralayabilirsiniz. Alan başlığının yanında parantez içinde belirtilen rakam yayında olmayan ilanlarınızın sayısını gösterir.

İlan verme kurallarına uygun olmadığı için yayınlanmayan ilanlarınız ile ilgili bildirimler de bu alanda görüntülenir. İlanınızla ilgili böyle bir bildirim aldığınızda Yayında Olmayanlar başlığının hemen üzerinde kaç tane bildiriminiz olduğunu belirten bir uyarı görüntülenir.

İlanınızın alt bölümünde yer alan çan ikonunu tıkladığınızda ilanla ilgili bildirimler listelenir, gerekirse ilanınızı bu bildirimlerde yer alan yönlendirmeler doğrultusunda düzenleyerek yeniden onaya gönderebilirsiniz. Bir bildirimi görüntülemediğiniz sürece çan ikonu sizi uyarmaya devam edecektir.

1.3. Mesajlar

Diğer kullanıcılardan aldığınız veya diğer kullanıcılara gönderdiğiniz mesajları bu alanda görüntüleyebilirsiniz. Mesajların görüntülenmesi ilana göre yapılır ve ilgili ilanın bilgileri de mesaj kutunuzda yer alır. Dilediğiniz zaman bu mesajları silebilirsiniz. Bir mesajı yanıtlamak için mesaj kutunuzda ilgili mesaja tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada mesajınızı yanıtlayabilirsiniz.

Mesajlarınıza ilan numarası veya kullanıcı adına göre de ulaşabilirsiniz. Bunun için ilan numarası veya kullanıcı adını mesaj arama alanına yazdıktan sonra Ara butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Mesaj kutunuzda mesajların özet bilgilerinin nasıl görüntüleneceğini de belirleyebilirsiniz. İsterseniz mesajın bir bölümü ile ilan bilgilerini birarada görüntüleyebilir isterseniz sadece ilan bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bunun için mesaj kutunuzun sağ üst köşesinde bulunan görünüm ikonlarından istediğiniz görünüm biçimine uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır.

1.4. Favoriler

1.4.1. Favori İlanlar

Bu bölümde takip etmek üzere favorilerinize eklediğiniz ilanlarınızı görüntüleyebilirsiniz. İlgili ilan yayından kalksa bile favorilerinizde kaldırılmaz. Ancak ilan yayından kalktığı için detaylarına ulaşamazsınız.

1.4.2. Favori Aramalar

Kaydettiğiniz tüm aramalara bu alandan erişebilir,  favori olarak kaydettiğiniz aramayı düzenleyebilir veya  silebilirsiniz.

1.4.3. Favori Satıcılar

Favori olarak belirlediğiniz satıcıları bu alanda görüntüleyebilir, satıcının yeni ilanlarından e-posta ile haberdar olmak isteyip istemediğinizi, satıcıyı ne kadar süreyle (3-6-12 ay) favoride tutmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Dilerseniz satıcının adına tıklayıp, yayındaki tüm ilanlarına ulaşabilir, dilediğiniz zaman favorilerinizden çıkartabilirsiniz.

1.5. Raporlar

Bu alanda İlanlarınıza ait yayınlama, gösterim, doping ve favoriye eklenme raporlarını alabilir, ilanlarınıza gelen mesajları raporlayabilirsiniz. Rapor türüne göre tarih aralığı filtrelerini kullanabilirsiniz.       

2.       Güvenli e-Ticaret Barter (GEB)

Bu bölümde Güvenli e-Ticaret Barter (GEB) ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz.

2.1. Özet

Özet bölümünde satıştaki ürün adetlerinizi, kargolayacağınız ürün adetlerini, onay beklediğiniz satışları, son 7 gün içerisindeki başarılı satışlarınızı görebilirsiniz.

Ayrıca satışta olan ürünlerinizin gösterim raporuna ulaşabilir, sağ üst köşeden tarih aralığını değiştirebilirsiniz.

2.3. Satış İşlemlerim

2.3.1 Satıştaki ürünlerim

Mevcut durumda satışta olan ürünlerinizi görüntüleyebildiğiniz alandır. Arama opsiyonunu kullanarak satıştaki ürünleriniz arasında arama yapabilir, bildirim tarihi ve fiyata göre ürünlerinizi sıralayabilirsiniz.

2.3.2 Kargolayacaklarım

Satın alınmış ancak henüz kargoya vermediğiniz işlemleriniz bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3.3 Alıcıdan Onay Beklediklerim

Satın alınmış ve ödemesinin size aktarılması için alıcı onayı bekleyen işlemleriniz bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3.4. Başarılı Satışlarım

Satın alma süreci bitmiş tüm işlemleriniz bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3.5 İade Edilenler

Herhangi bir nedenle iade edilen ürünlerinizle ilgili işlemleriniz ve iade işleminin hangi aşamada olduğuna dair bilgiler bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3.6. Satışta Olmayan Ürünlerim

Satışta olmayan tüm ürünlerinize ait  ilanları bu alanda görüntüleyebilir, ilanlarınızı tarihlerine ve  fiyatlarına göre sıralayabilirsiniz.

2.3.7. Banka Bilgilerim

GEB ile sattığınız ürünlerin satış bedelinin hesabınıza aktarılabilmesi için sistemde en az bir adet banka hesabı bilginizin bulunması gerekir. Bu alanda ilgili banka bilgilerinizi kaydedebilir, herbir banka bilginize bir isim atayabilir ve dilediğiniz zaman dilediğiniz banka bilgisini geçerli hesap statüsüne taşıyarak satış gelirlerinizin hangi hesaba yansıyacağını belirleyebilirsiniz.

2.3.8. Mesafeli Satış Sözleşmelerim

Sattığınız ürünler için düzenlenmiş mesafeli satış sözleşmeleriniz bu alanda listelenir. Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana ait mesafeli satış sözleşmelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

2.4. Mesajlar

Diğer kullanıcılardan aldığınız veya diğer kullanıcılara gönderdiğiniz mesajları bu alanda görüntüleyebilirsiniz. Mesajların görüntülenmesi ilana göre yapılır ve ilgili ilanın bilgileri de mesaj kutunuzda yeralır. Dilediğiniz zaman bu mesajları silebilirsiniz. Bir mesajı yanıtlamak için mesaj kutunuzda ilgili mesaja tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada mesajınızı yanıtlayabilirsiniz.

Mesajlarınıza ilan numarası veya kullanıcı adına göre de ulaşabilirsiniz. Bunun için ilan numarası veya kullanıcı adını mesaj arama alanına yazdıktan sonra Ara butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Mesaj kutunuzda mesajların özet bilgilerinin nasıl görüntüleneceğini de belirleyebilirsiniz. İsterseniz mesajın bir bölümü ile ilan bilgilerini bir arada görüntüleyebilir isterseniz sadece ilan bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bunun için mesaj kutunuzun sağ üst köşesinde bulunan görünüm ikonlarından istediğiniz görünüm biçimine uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır.

2.5. Yorum Yönetimi

Satış işlemleriniz sonrasında alıcıların yaptığı tüm yorumları bu alanda görüntüleyebilir, yorumlara yanıt verebilirsiniz.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana ait yorumlara kolayca ulaşabilirsiniz.

2.6. Raporlar

Raporlar bölümünden, ilan yayın raporları, doping raporları, gösterim raporları, gelen mesaj raporu, favorilere eklenme raporlarını görebilirsiniz

3. Profil Yönetimi

3.1. Üyelik Bilgilerim

efektifbarter.com üyeliğinize ait tüm detayları bu alandan düzenleyebilirsiniz.

3.1.1. Kişisel Bilgiler

efektifbarter.com'da kayıtlı Kullanıcı Adı, Ad Soyad, Doğum Tarihi, Eğitim Durumu ve Meslek bilgilerinizi bu alandan görüntüleyebilir, Kullanıcı Adı dışındaki bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda buradan düzenleyebilirsiniz.

3.1.2. E-Posta

efektifbarter.com'da kayıtlı E-posta adresinizi bu alandan görüntüleyebilir, dilediğiniz zaman farklı bir e-posta adresi kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz posta adresinin aktiflenmesi için size göndereceğimiz onay e-postasını yanıtlamanız gerekmektedir.

3.1.3. Cep Telefonu

efektifbarter.com'da kayıtlı onaylı Cep Telefonunuzu bu alandan görüntüleyebilir, dilediğiniz zaman farklı bir cep telefonu kaydedebilirsiniz. Cebinden onaylı cep telefonu numaranızı değiştirdiğinizde, numaranızın görünmesini istediğiniz ilanlarınızdaki iletişim bilgileriniz de değişir.

3.1.4. Şifre Değişikliği

Bu bölümden şifrenizi değiştirebilirsiniz.

3.1.5. Bilgilendirmeler

efektifbarter.com tarafından gönderilen ilan bildirimleri dışındaki tüm bilgilendirmeler bu alanda gönderilir.

3.2. Adres Bilgilerim

Üyeliğinize ait adres bilgilerinizi bu alandan düzenleyebilir, geçerli adresinizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

3.3. Hesap Hareketlerim

efektifbarter.com'da ücretlendirme içeren Barter, Nakit, Takas, tüm işlemlerinize ait kayıtlara bu alandan ulaşabilir, hesap hareketlerinizi Ödeme Şekli, Durum, Ürün Tipi ve Tarih aralığına göre filtreleyerek inceleyebilirsiniz. Bu alanda sadece onaylanan kayıtlar değil  reddedilen veya iade edilen kayıtlar da listelenir.

3.4. Engellediğim Üyeler

İletişim kurmak istemediğiniz için engellediğiniz üyelerin listesizne bu alandan ulaşabilir, dilediğiniz zaman engellediğiniz kullanıcının engelini kaldırabilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcılar size mesaj  gönderemez.

3.5. Listeleme Ürünlerim

3.6. Tercihlerim

efektifbarter.com'u hangi dilde kullanmak istediğinizi ve efektifbarter.com bilgilendirmelerini alıp almak istemediğinizi bu alandan belirleyebilirsiniz. efektifbarter.com kullanıcılara Türkçe ve İngilizce hizmet vermektedir

3.7. İlan Paketi

Bu alandan yeni ilan paketi satın alabilir veya daha önce satın almış olduğunuz ilan paketinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.

4Hesap Özeti

4.1. Barter ve Takas Bilgileri

Bu bölümde Barter bilgileriniz ile ilgili tüm ayrıntıları takip edebilirsiniz.

4.1.1. Komisyon bilgileri

Barter ve Takas işlemleriniz ile ilgili komisyonlarınızı takip edebilirsiniz.

4.1.2. Komisyon Faturası

Kesilen komisyonlar ile ilgili faturalarınızı takip edebilirsiniz.

4.1.3. Komisyon oranlarınız

Belirlenen komisyon oranlarınızı görebilirsiniz.

4.1.4. Barter ve Takas Bakiyesi

Hesabınızda bulunan barter bakiyenizi takip edebilirsiniz.

4.1.5. Barter ve Takas hareketleri ve ekstresi

Barter hareketlerinizi ve ekstrenizi takip edebilirsiniz.

4.2. Nakit Hesap Bilgileri

Barter ve takas hesabınızda olduğu gibi Nakit hesabınız ile ilgili de tüm işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

4.3. Sanal Çek

Aldığınız ve verdiğiniz sanal çeklerinizi takip edebileceğiniz alandır.

5. Brokerlik

Her broker üye firmalarda olduğu gibi kendi hesaplarını görebilmenin yanında üyelerine ait hesaplarını da takip edebilir.

Bana Özel Bireysel

Bireysel kullanıcılar için Yeni Bana Özel üç ana bölümden oluşur; 

1. İlan Yönetimi

2. GEB (Güvenli e-Ticaret Barter)

3. Profil Yönetimi

1. İlan Yönetimi

Bu bölümde ilanlarınız ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz.

1.1   Özet

Özet bölümünde yayındaki ilan adetlerinizi, favorilerinize eklediğiniz ilanları ve son 30 gün içinde aldığınız mesaj adetlerini görüntüleyebilir, favori ilanlarınıza ve favori aramalarınıza ulaşabilirsiniz.

Arama fonksiyonu yardımıyla ilanınızı ilan numarasına göre aratıp kolayca ulaşabilir, ayrıca Ayrıca Hemen İlan Vermek İstiyorum bölümünü kulalnarak yeni bir ilan verebilirsiniz.

1.2. İlanlar

Yayında olan ve olmayan tüm ilanları görüntüleyebileceğiniz, ilanlarınızı tarihlerine ve  fiyatlarına göre sıralayabileceğiniz alandır.  Bu alanda İlanınızın ne kadar ilgi gördüğünü belirten gösterim sayısı, favori sayısı, ilana gelen mesaj adeti bilgileri de gösterilir.  İşlemler butonu aracılığıyla ilanınızı düzenleyebilir, aynı kategoride yeni bir ilan verebilir veya ilanın son 90 güne ait görüntülenme istatistiklerini içeren özel grafiğe ulaşabilirsiniz.

1.2.1. Yayında Olanlar

Yayında olan tüm ilanlarınızı bu alanda görüntüleyebilir, ilanlarınızı tarihlerine ve  fiyatlarına göre sıralayabilirsiniz. Alan başlığının yanında parantez içinde belirtilen rakam yayında olan ilanlarınızın sayısını gösterir.

1.2.2. Yayında Olmayanlar

Yayında olmayan tüm ilanlarınızı bu alanda görüntüleyebilir, ilanlarınızı tarihlerine ve  fiyatlarına göre sıralayabilirsiniz. Alan başlığının yanında parantez içinde belirtilen rakam yayında olmayan ilanlarınızın sayısını gösterir.

İlan verme kurallarına uygun olmadığı için yayınlanmayan ilanlarınız ile ilgili bildirimler de bu alanda görüntülenir. İlanınızla ilgili böyle bir bildirim aldığınızda Yayında Olmayanlar başlığının hemen üzerinde kaç tane bildiriminiz olduğunu belirten bir uyarı görüntülenir.

İlanınızın alt bölümünde yer alan çan ikonunu tıkladığınızda ilanla ilgili bildirimler listelenir, gerekirse ilanınızı bu bildirimlerde yeralan yönlendirmeler doğrultusunda düzenleyerek yeniden onaya gönderebilirsiniz. Bir bildirimi görüntülemediğiniz sürece çan ikonu sizi uyarmaya devam edecektir.

1.3. Mesajlar

Diğer kullanıcılardan aldığınız veya diğer kullanıcılara gönderdiğiniz mesajları bu alanda görüntüleyebilirsiniz. Mesajların görüntülenmesi ilana göre yapılır ve ilgili ilanın bilgileri de mesaj kutunuzda yeralır. Dilediğiniz zaman bu mesajları silebilirsiniz. Bir mesajı yanıtlamak için mesaj kutunuzda ilgili mesaja tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada mesajınızı yanıtlayabilirsiniz.

Mesajlarınıza ilan numarası veya kullanıcı adına göre de ulaşabilirsiniz. Bunun için ilan numarası veya kullanıcı adını mesaj arama alanına yazdıktan sonra Ara butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Mesaj kutunuzda mesajların özet bilgilerinin nasıl görüntüleneceğini de belirleyebilirsiniz. İsterseniz mesajın bir bölümü ile ilan bilgilerini birarada görüntüleyebilir isterseniz sadece ilan bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bunun için mesaj kutunuzun sağ üst köşesinde bulunan görünüm ikonlarından istediğiniz görünüm biçimine uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır.

1.4. Favoriler

1.4.1. Favori İlanlar

Bu bölümde takip etmek üzere favorilerinize eklediğiniz ilanlarınızı görüntüleyebilirsiniz. İlgii ilan yayından kalksa bile favorilerinizde kaldırılmaz. Ancak ilan yayından kalktığı için detaylarına ulaşamazsınız.

1.4.2. Favori Aramalar

Kaydettiğiniz tüm aramalara bu alandan erişebilir,  favori olarak kaydettiğiniz aramayı düzenleyebilir veya  silebilirsiniz.

1.4.3. Favori Satıcılar

Favori olarak belirlediğiniz satıcıları bu alanda görüntüleyebilir, satıcının yeni ilanlarından e-posta ile haberdar olmak isteyip istemediğinizi, satıcıyı ne kadar süreyle (3-6-12 ay) favoride tutmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Dilerseniz satıcının adına tıklayıp, yayındaki tüm ilanlarına ulaşabilir, dilediğiniz zaman favorilerinizden çıkartabilirsiniz.

2. Güvenli e-Ticaret Barter (GEB)

Bu bölümde Güvenli e-Ticaret Barter (GEB) ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz.

2.1. Özet

Özet bölümünde yayındaki GEB'li ilan adetlerinizi, favorilerinize eklediğiniz GEB  ilanlarını ve son 30 gün içinde GEB'i ilanlarınız için aldığınız mesaj adetlerini görüntüleyebilir, favori ilanlarınıza ve favori aramalarınıza ulaşabilirsiniz.

2.2. Alım İşlemlerim

Bu bölümde GEB alım işlemlerinizle ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

2.2.1. Kargolanmasını Beklediklerim

Satın aldığınız ancak satıcı tarafından henüz kargoya verilmemiş ürünler bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.2.2. Onayımı Bekleyenler

Satın aldığınız ve size ulaşmış ürünlerin ödemesinin satıcıya aktarılması için onay bekleyen işlemleriniz bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.2.3. İade İşlemlerim

Herhangi bir nedenle iade ettiğiniz ürünlerle ilgili işlemleriniz ve iade işleminin hangi aşamada olduğuna dair bilgiler  bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.2.4. Tamamlananlar

Satın alma süreci bitmiş tüm işlemleriniz bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.2.5. Mesafeli Satış Sözleşmelerim

Satın aldığınız ürünler için düzenlenmiş mesafeli satış sözleşmeleriniz bu alanda listelenir. Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana ait mesafeli satış sözleşmesine kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3. Satış İşlemlerim

2.3.1. Satıştaki Ürünlerim

Bu alanda satışta olan tüm ürünlerinizi görebilirsiniz.Ayrıca bu ürünlerinizi tarihe ve fiyata göre sıralayabilir, arama opsiyonunu kullanarak ilan arayabilirsiniz.

2.3.2. Kargolayacaklarım

Satın alınmış ancak henüz kargoya vermediğiniz işlemleriniz bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3.3. Alıcıdan Onay Beklediklerim

Satın alınmış ve ödemesinin size aktarılması için alıcı onayı bekleyen işlemleriniz bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3.4. Başarılı Satışlarım

Satın alma süreci bitmiş tüm işlemleriniz bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3.5. İade Edilenler

Herhangi bir nedenle iade edilen ürünlerinizle ilgili işlemleriniz ve iade işleminin hangi aşamada olduğuna dair bilgiler bu alanda görüntülenir.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

2.3.6. Satışta Olmayan Ürünlerim

Satışta olmayan tüm ürünlerinize ait  ilanları bu alanda görüntüleyebilir, ilanlarınızı tarihlerine ve  fiyatlarına göre sıralayabilirsiniz.

2.3.7. Banka Bilgilerim

GEB ile sattığınız ürünlerin satış bedelinin hesabınıza aktarılabilmesi için sistemde en az bir adet banka hesabı bilginizin bulunması gerekir. Bu alanda ilgili banka bilgilerinizi kaydedebilir, herbir banka bilginize bir isim atayabilir ve dilediğiniz zaman dilediğiniz banka bilgisini geçerli hesap statüsüne taşıyarak satış gelirlerinizin hangi hesaba yansıyacağını belirleyebilirsiniz.

2.3.8. Mesafeli Satış Sözleşmelerim

Sattığınız ürünler için düzenlenmiş mesafeli satış sözleşmeleriniz bu alanda listelenir. Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana ait mesafeli satış sözleşmelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

2.4. Mesajlar

Diğer kullanıcılardan aldığınız veya diğer kullanıcılara gönderdiğiniz mesajları bu alanda görüntüleyebilirsiniz. Mesajların görüntülenmesi ilana göre yapılır ve ilgili ilanın bilgileri de mesaj kutunuzda yeralır. Dilediğiniz zaman bu mesajları silebilirsiniz. Bir mesajı yanıtlamak için mesaj kutunuzda ilgili mesaja tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan sayfada mesajınızı yanıtlayabilirsiniz.

Mesajlarınıza ilan numarası veya kullanıcı adına göre de ulaşabilirsiniz. Bunun için ilan numarası veya kullanıcı adını mesaj arama alanına yazdıktan sonra Ara butonuna tıklamanız yeterli oalcaktır.

Mesaj kutunuzda mesajların özet bilgilerinin nasıl görüntüleneceğini de belirleyebilirsiniz. İsterseniz mesajın bir bölümü ile ilan bilgilerini birarada görüntüleyebilir isterseniz sadece ilan bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bunun için mesaj kutunuzun sağ üst köşesinde bulunan görünüm ikonlarından istediğiniz görünüm biçimine uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır.

Önemli Not: Bu alanda sadece GEB'li ilanlarınıza ait mesajlar görünülenir.

2.5. Yorum Yönetimi

Satış işlemleriniz sonrasında alıcıların yaptığı tüm yorumları bu alanda görüntüleyebilir, yorumlara yanıt verebilirsiniz.  Bu alanda ilan numarası göre arama yaparak istediğiniz ilana ait yorumlara kolayca ulaşabilirsiniz.

3. Profil Yönetimi

3.1. Üyelik Bilgilerim

efektifbarter.com üyeliğinize ait tüm detayları bu alandan düzenleyebilirsiniz.

3.1.1. Kişisel Bilgiler

efektifbarter.com'da kayıtlı Kullanıcı Adı, Ad Soyad, Doğum Tarihi, Eğitim Durumu ve Meslek bilgilerinizi bu alandan görüntüleyebilir, Kullanıcı Adı dışındaki bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda buradan düzenleyebilirsiniz. Kayıt esnasında belirlenen Kullanıcı Adı değiştirilemez.

3.1.2. E-Posta

efektifbarter.com'da kayıtlı E-posta adresinizi bu alandan görüntüleyebilir, dilediğiniz zaman farklı bir e-posta adresi kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz posta adresinin aktiflenmesi için size göndereceğimiz onay e-postasını yanıtlamanız gerekmektedir.

3.1.3. Cep Telefonu

efektifbarter.com'da kayıtlı onaylı Cep Telefonunuzu bu alandan görüntüleyebilir, dilediğiniz zaman farklı bir cep telefonu kaydedebilirsiniz. Cebinden onaylı cep telefonu numaranızı değiştirdiğinizde, numaranızın görünmesini istediğiniz ilanlarınızdaki iletişim bilgileriniz de değişir.

3.1.4. Şifre Değişikliği

Bu bölümden şifrenizi değiştirebilirsiniz.

3.2. Bilgilendirmeler

efektifbarter.com tarafından gönderilen ilan bildirimleri dışındaki tüm bilgilendirmeler bu alanda gönderilir.

3.3. Adres Bilgilerim

Üyeliğinize ait adres bilgilerinizi bu alandan düzenleyebilir, geçerli adresinizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

3.4. Hesap Hareketlerim

efektifbarter.com'da ücretlendirme içeren tüm işlemlerinize ait kayıtlara bu alandan ulaşabilir, Nakit, Barter ve Takas hesap hareketlerinizi Ödeme Şekli, Durum, Ürün Tipi ve Tarih aralığına göre filtreleyerek inceleyebilirsiniz. Bu alanda sadece onaylanan kayıtlar değil  reddedilen veya iade edilen kayıtlar da listelenir.

3.5. Engellediğim Üyeler

İletişim kurmak istemediğiniz için engellediğiniz üyelerin listesizne bu alandan ulaşabilir, dilediğiniz zaman engellediğiniz kullanıcının engelini kaldırabilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcılar size mesaj  gönderemez.

3.6. Listeleme Ürünlerim

3.7. Tercihlerim

efektifbarter.com'u hangi dilde kullanmak istediğinizi ve efektifbarter.com bilgilendirmelerini alıp almak istemediğinizi bu alandan belirleyebilirsiniz. efektifbarter.com kullanıcılara Türkçe ve İngilizce hizmet vermektedir

İlanlarım

İlanlarım bölümünde ilanlarınızın yayınlanma durumunu (Yayında Olan veya Yayında Olmayan) takip edip güncelleyebilirsiniz.

Yayında Olan İlanlar

Yayınlanmakta olan ilanlarınız bu bölümde listelenmektedir.

Yayında Olmayan İlanlar

Şimdilik yayınlamaktan vazgeçtiğiniz ilanlar bu bölümde bulunmaktadır.

Gerekli görülen hallerde ilanınız sistem editörleri tarafından da yayından kaldırılabilir.

İşlemlerim

Güvenli e-Ticaret Barter ile yaptığınız tüm işlemlerinize bu bölümden erişebilirsiniz.

 • ‘Nakit’, Nakit işlem yaptığınız ilanlarınızı,

 • ‘Barter’, barter ile işlem yaptığınız ilanlarınızı,

 • ‘Satıştakiler’, henüz satışta olan ilanlarınızı,

 • ‘Aldıklarım’, satın aldığınız ürünlere ait ilanları,

 • ‘Satılanlar’ satışı yapılmış ürünlerinize ait ilanları,

 • ‘Onay Bekleyen Teklifler’ teklif verme usulünde onay bekleyen tekliflerinizi,

 • 'Verdiğim Teklifler' satıcı üyelerimize yapmış olduğunuz tüm tekliflerinizi,

 • 'Sorunlular' satışı gerçekleşmesine rağmen bir şekilde GEB işlemi tamamlanamamış ürünleri içeren ilanlarınızı,

listeleyen bölümlerdir.

Favorilerim

İlgilendiğiniz ilan, kategori ve satıcılara "Favorilerim" bölümünden kolayca erişebilirsiniz.

 • Favori ilanlarım,

 • Favori satıcılarım,

 • Favori kategorilerim,

 • Favori aramalarım

sık yaptığınız aramalara, tercih ettiğiniz satıcı ve kategorilere sizi kolayca ulaştırır. 

Detaylı bilgi için "Favoriler ve İlan Paylaşımı" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mesajlarım

Gelen Mesajlar

efektifbarter.com' da diğer kullanıcılarla mesajlaşabilirsiniz. Gelen Mesajlar bölümünde başka kullanıcılar tarafından size gelen mesajları okuyabilirsiniz.

Gönderilen Mesajlar

Sizin diğer efektifbarter.com üyelerine gönderdiğiniz mesajları bu bölümde görebilirsiniz.

Okunmamış Mesajlar

Size gelen fakat henüz okumadığınız mesajlara bu bölümden erişebilirsiniz.

Uyarılar

efektifbarter.com tarafından size gönderilen bilgi içeren mesajlardır.

Üyeliğim

 • ‘Üyeliğim’bölümünde sizin efektifbarter.com'a kayıtlı kişisel, adres ve banka bilgileriniz bulunmaktadır. Bu bölümde kişisel, adres ve banka bilgilerinizi görüntüleyip dilediğiniz zaman güncelleyebileceksiniz.

 • Ayrıca bu bölümde yorum yönetimini de yapabileceksiniz.

 • İlanlarından şüphe duyduğunuz satıcıları ‘Engellediğim Üyeler’ bölümü ile ‘Kara Listeye’ alabilir ya da daha önce bu listeye aldığınız satıcıları listeden çıkarabilirsiniz.

 • ‘Cebinden Onaylı’ bölümünden, Cebinden Onaylı kaydınızı kontrol edebilirsiniz.

 • Her Üye'nin Barter ve Nakit hesabı bulunmaktadır. Hesap Hareketlerim bölümünde, yapılan tüm ödemelere ait bilgileri liste olarak görebilir, hesap akışınızı buradan takip edebilirsiniz.

ÜYE PROFİLİ

Yorum Yapmak

efektifbarter.com’da yaptığınız bir GEB (Güvenli e-Ticaret Barter) alışverişi sonucu satıcıya yorum bırakabilirsiniz.

Yorum yapmak için sırasıyla şu işlemleri yapmalısınız:

 • “Bana Özel” sayfanızdaki “Üyeliğim” menüsünden “Yorum Yönetimi”ni seçin. 

 • Gelen sayfada "Yorum Yap" butonunu tıklayın. 

 • Burada alışveriş yaptığınız kullanıcının adını göreceksiniz. Kullanıcı adının yanında bulunan “Yorum Yap” butonunu tıklamalısınız.

 • Gelen sayfadaki “olumsuz, kararsız, olumlu” seçeneklerinden kullanıcı için uygun gördüğünüzü işaretleyin.

 • Alttaki yorum bölümüne de, kullanıcı için yorumlarınızı paylaşın.

 • Yıldızlama bölümünde, 1 en kötü, 5 en iyi olmak üzere puanlamanızı yapın.

Böylece yorum yapma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

*    Satıcılar, alıcıya yorum bırakırken "Yıldızlama" yapamazlar.

Toplu yorum yapmak:

Birden fazla yorum yapacağınız kullanıcı varsa, listenin solundaki kutucukları seçip sayfanın altındaki Yorum Yap butonuna basarak, gelen sayfada yorumlarınızı toplu olarak bırakabilirsiniz.

Yoruma cevap vermek:

Size bırakılan yorumlara tek bir kereye mahsus cevap verme hakkınız bulunmaktadır. Size yorum bırakmış kullanıcılara cevap vermek için, yorum yönetimini kullanabilirsiniz. Bu sayfada yer alan Cevap Ver butonunu kullanarak, aldığınız yoruma cevap yazabilirsiniz.

*    Size bırakılan her yorum için yalnızca bir kez cevap yazabilirsiniz.

Olumlu veya Olumsuz Yorumlar

Profiller, kullanıcının olumlu ya da olumsuz puanlarına göre farklılık gösterir. Alışveriş yaptığınız bir kullanıcı yükümlülüklerini yerine getirmediyse, alışveriş esnasında olumsuz tutum ve davranışlar sergilediyse sizden  “olumsuz”  yorum alması kaçınılmazdır.

Eğer tam tersi ise, kullanıcı ve ürünü hakkında olumlu izlenimler edindiyseniz  “olumlu” yorum söz konusu olacaktır. Kullanıcı hakkında ne olumlu ne de olumsuz hiçbir fikriniz yoksa  “kararsız” şeklinde değerlendirme yapabilirsiniz.

KURUMSAL HABERLER
HABER LİSTESİNE KAYDOLUN
SOSYAL AĞLAR
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 (543) 313 9963