Sepetiniz boş...
GİRİŞ YAP
İLAN VER

Efektif Nedir ? Barter Nedir?

Efektif Nedir

(Cash) Bankacılık terimi, doğrudan doğruya nakit para anlamındadır. Halk dilinde de nakit para karşılığı olarak kullanılır.

Efektif Barter Nedir

Bu güne kadar bilinen Barter ticaret modeli ile bildiğimiz nakit alışveriş modelini son 20 yılda rekor düzeyde artan E-ticaret platformunda buluşturan tarihin ilk ve tek e-ticaret sistemidir. Ayrıca diğer e-ticaret siteleri son kullanıcılara hitap ederken, efektif barter geniş ödeme seçeneği ile kurumsal firmalar için geniş bir pazar imkanı sunan tek e-ticaret site özelliği taşımaktadır.

Terim olarak Barter Takas anlamına gelir. Ancak Barter ticaret sistemi bilinen birebir karşılıklı takas işlemlerinden farklı gelişmiş bir sistemdir. Satın alınan mal ve hizmetin bedelinin üretilen mal ve hizmet ile ödendiği bir finans ve ticaret sistemidir

Barter Sistemi, firmaların bir araya gelerek oluşturduğu bir pazardır ve Barter Pazarı’nı oluşturan firmaların arzları ve talepleri ile işler. Bu Pazar internet ortamında E-ticaret modeli içerisinde yapılabilmekte olup kısmen de gerçekleştirilebilmektedir. Barter Sistemi ile çalışan bir firma, Barter Ortak Pazarı’ndan satın aldığı malların ve hizmetlerin bedelini, ürettiği veya ticaretini yaptığı ürünleri Barter Ortak Pazarı’nda satarak öder. Buradaki Barter Ortak Pazarı Efektif E-Ticaret site platformudur. Barter Pazarı’na ürün satan firma, bedelini, Barter Pazarı’nda satışa sunulmuş mallar ve hizmetler listesinden (Efektif E-Ticareti sitesinden) dilediğini satın alarak tahsil eder. Barter firmaları arz ve/veya taleplerini Barter Ortak Pazarı’na (Efektif E-Ticaret sitesine) sunar.

Üstelik bu sistemi istediğiniz esneklikte kullanabilirsiniz.

Mesela :

Bir firma ile 100 TL lik alışveriş yapacağınızı düşünelim.

Cebinizde                    : 20 TL var.

Banka Hesabınızda    : 30 TL var.

Elinizdeki Ürün           : 20 TL değerinde

Kredi Kartından da     : 30 TL ödemek istiyorsunuz.

Bu işlemi birebir görüşme neticesinde satıcıyı ikna edebilirseniz yapabilirsiniz. Efektif E-ticaret sitesinde bu işlemlerin hepsini istediğiniz seçeneklerde yapabilirsiniz.

KURUMSAL HABERLER
HABER LİSTESİNE KAYDOLUN
SOSYAL AĞLAR
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 (543) 313 9963