Sepetiniz boş...
GİRİŞ YAP
İLAN VER
Paylaş

KOKPİT HAVACILIK EĞİTİM

 
FİRMA HAKKINDA
Havacılık sektöründe personel açığı hızla büyümekte ve ara kademe eleman ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. 2012 yılı itibari ile sektörde 100.000 civarında ara kademe eleman açığı olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Ülkemizde birçok sektörde iş bulma imkanı günden güne azalırken, havacılık sektöründe bu durum tam tersine gün geçtikçe ciddi bir şekilde artmaktadır. KOKPİT Havacılık Lisesi olarak öğrencilerimize okulumuzdan mezun olur olmaz rahatlıkla iş bulabilecekleri düzeyde iyi eğitim veriyoruz. Teorik eğitimlerin yanı sıra yaptıkları uygulamalar ve staj çalışmaları ile çalışma ortamını ve yaptıkları işi daha iyi öğrenen öğrenciler herhangi bir durumda her türlü müdahaleyi yapmak üzere yetiştiriliyor. KOKPİT Havacılık Lisesi’ni bitiren öğrencilerimiz, mezun olduklarında alanlarıyla ilgili direkt işe başlayabildikleri gibi, dilerse iki yıllık meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerine sınavsız geçiş yapabilirler veya ilgili dört yıllık fakülte tercih etmeleri durumunda ek puan gelmekte ve bu sayede öğrenciler kendi bölümlerinin özel kontenjanlarından faydalanabilmektedirler. KOKPİT Havacılık Lisesi ekibi olarak, havacılık ve eğitim sektörlerinde edinmiş olduğumuz tecrübelerimizi, nitelikli ara kademe eleman yetiştirmek adına bir araya getirdik ve hizmetinize sunduk.
VİZYON
Öğrencilerine üniversitede havacılık sektörü dışında da istedikleri bölümleri tercih etmelerine olanak sağlayan Kokpit Havacılık Lisesi havacılık sektörüne doktorlar , mühendisler, avukatlar kazandırmayı da hedeflemektedir.Bu sayede öğrenciler ileride bitirdikleri bölümle birlikte havacılık sektöründe çalışarak daha verimli , yaptığı işi iyi bilen bireyler olarak yetişmektedir. Mezun öğrenciler üniversite sınavında istedikleri bölümlere gidebildikleri gibi, havacılıkla ilgili bölümlere de avantajlı olarak geçiş yapabilmektedir. Meslek yüksek okullarına sınavsız geçiş hakkına da sahip olan öğrenciler, isterlerse mezun olur olmaz sektörde direkt iş imkanlarına da sahiptir. Öğrencilerinin sosyal yönden de gelişmesini hedefleyen Kokpit Havacılık Lisesi, sunduğu görsel sanat eğitiminin yanı sıra spor faaliyetleri içinde gerekli alt yapılara sahiptir. Birebir etüt imkanı ve uygulamalı eğitim faaliyetleriyle donanımlı öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Hızla artan genç nüfusun iş bulmakta sıkıntı çektiği ülkemizde, her geçen gün gelişen havacılık sektörünün nitelikli eleman ihtiyacı da artmaktadır. Havacılık eğitimiyle yetişecek öğrenciler ise pilotaj, uçak bakımı,lojistik ve kabin memurluğu meslekleriyle başta Türk Hava Yolları olmak üzere özel havacılık şirketleri ve yurt dışında iş imkanına sahiptir. Kokpit Havacılık Lisesi, yetiştireceği öğrencileriyle sektörde mevcut açığı kapatmayı hedeflemektedir. Ortaöğretime geçiş sınavlarında gençlerimizin öncelikle tercih ettikleri, akademik ve mesleki eğitimde alanının lideri, kültür, sanat ve spor alanlarında adından söz ettiren, Mezunları havacılık sektörü tarafından aranan ve işe yerleştirilen, alandaki yüksek öğretim kurumlarının en seçkinlerine öğrenci yerleştiren, değişime, yeniliğe açık, düşünen üreten, katılımcı, paylaşımcı ve demokrat davranışlara sahip gençler yetiştiren YILDIZ BİR OKUL haline getirmektir.
MİSYON
Kokpit Havacılık Lisesi Türk Hava Yolları Eğitimi kökenli uzmanlar tarafından ülkemizin gelişen ve büyüyen sektörlerinden biri olan havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak için 2014 yılında kurulmuştur; havacılık sektörünü ve modern teknolojileri yakından takip eden, yönetim ve eğitim alanında tecrübeli kadrosuyla, yenilikçi uygulamaları ve sektörel işbirlikleriyle öğrencilerine iyi bir gelecek sunmaktadır. Türk havacılık sektörünün yapı taşı olan Türk Hava Yolları bünyesinde yetişmiş uzman yöneticileri ve alanında deneyimli öğretim kadrosuyla;İstanbul Merkezli olarak faaliyetlerine başlayan Kokpit Havacılık Lisesi Denizli , 2014 yılından bu yana Ege Bölgesi’nin ilk Havacılık Lisesi olarak Denizli’de faaliyetlerini sürdürmektedir.2016 Yılında da İstanbul Silivri’de Trakyanın ilk Havacılık Lisesi olarak faaliyetlerine devam eden Kokpit Havacılık Lisesi İstanbul ,öğrencilerine eksiksiz bir havacılık kültürü ve mesleki donanımın yanı sıra uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi de vermektedir. Bu mesleki eğitimin yanı sıra üniversiteye yönelik kaliteli programları ve öğrencilerine sağladığı sosyo-kültürel katkılarıyla tam donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Telefon
: +90 (212) 222 3310
Fax
: +90 (212) 222 7464
Adres
: Feyyaz Altınorak Cd.No:100 E-5 Üzeri Silivri Silivri - İstanbul / Türkiye
BROKER BİLGİLERİ
C. AHMET DURGUT
C. AHMET DURGUT
Cep Telefonu
+90 (543) 313 9963
Broker Bilgileri
KURUMSAL HABERLER
HABER LİSTESİNE KAYDOLUN
SOSYAL AĞLAR
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
+90 (543) 313 9963